ANKARA HACI BAYRAM VELI ÜNİVERSİTESİ BİLGİ PAKETİ

ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ BİLGİ PAKETİ

Öğrenciler İçin Bilgi » Spor ve Sosyal Yaşam Olanakları

 

SPOR OLANAKLARI

******* Üniversitesi, alanlarında uzmanlaşmış eğitimcilerin rehberliğinde spor etkinliklerinin gerçekleştirilebileceği zengin tesislere sahiptir. Tam donanımlı 9 açık, 12 kapalı spor salonu ile kapalı ve açık yüzme havuzları, futbol, voleybol, basketbol sahaları, tenis kortu, fitness ve aerobik salonları bulunmaktadır.

 

***** Spor Merkezi: *** Spor Merkezi, 25 metrelik 8 kulvarlı yarı olimpik yüzme havuzu ve eğitim havuzunun yanı sıra, açık bir havuza da sahiptir. Merkezde, havalı atış poligonu, masaj, sauna ve fitness salonu da bulunmaktadır.

 

**** Üniversitesi Spor Tesisleri: **** Üniversitesi Spor Tesisleri bir üniversite yerleşke içerisinde FIFA yetkililerince kontrol edilerek, “FIFA standartlarına uygunluk sertifikası” alan ilk saha olma özelliği taşımaktadır. Futbol sahasının yanı sıra dört kondisyon salonu, iki squash salonu, iki sauna salonu, iki fin hamamı, bay ve bayan soyunma odaları ve duş kabinleri, açık basketbol ve voleybol sahaları bulunmaktadır.

 

Gölbaşı Spor Tesisleri: Gazi Üniversitesi Gölbaşı Yerleşkesinde kurulan “Spor Tesisi” şehirden uzak, doğayla baş başa kalmak isteyen Gazililer için hizmet vermektedir. Toplam 2500 metrekarelik alan içerisinde yer alan tesis, olimpik ebatlarda voleybol, basketbol ve tenis kortundan oluşmaktadır. 

 

Beşevler Spor Tesisleri: Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi içindeki tesiste standart ölçülerine uygun antistatik malzeme ile güçlendirilmiş yer döşemesinin yanında 480 oturak, 2 erkek ve 2 bayan soyunma odası ile birer erkek ve bayan hakem soyunma odası ve bu soyunma odalarında dahili duş, ek olarak 2 adet tam donanımlı sauna salonu ve 2 adet fitness salonu bulunmaktadır.SOSYAL TESİSLER

***** Üniversitesi aynı zamanda bir bilim ve kültür yuvasıdır. Üniversitede yıl içinde birçok bilimsel, kültürel ve sosyal faaliyet düzenlenmektedir.  Geçtiğimiz yıl **** Üniversitesi’nde 300 bilimsel, kültürel ve sosyal faaliyet düzenlenmiştir. Bu faaliyetler aracılığıyla öğrencilerimiz eğlenirken aynı zamanda da bilgilenmektedir.

 

Üniversite içinde öğrencilerin ders dışı zamanlarını geçirebilecekleri Mavi Ev, Kır Evi, Gölbaşı Sosyal Tesisleri gibi sosyal mekanlar da mevcuttur. 

 

Mavi Ev: ****** Üniversitesi, öğrencilerin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını da önemsemektedir. Üniversitede bulunan Mavi Ev Sosyal Tesisleri, önceliğin öğrenciler olduğunun adeta bir kanıtıdır. Mavi Ev’de langırt, bilardo, satranç ve pc oyunları oynama imkanı sunulmaktadır. Ayrıca, internet erişimi sağlayan bilgisayarlar ve öğrencilerin DVD ile film izleme olanakları bulunuyor. Mavi Ev’in her katında rahat oturma gruplarıyla döşenmiş konforlu dinlenme, okuma, müzik dinleme, sohbet köşeleri de mevcuttur. Mavi Ev Pazar günleri dışında haftanın her günü 08.00 ile 20.00 saatleri arasında tüm ***** hizmetindedir.

 

Kültür Merkezi: Rektörlük yerleşkesinde bulunan 700 kişi kapasiteli ****** Üniversitesi Kültür Merkezi bünyesinde mezuniyet baloları, yemekler ve çeşitli organizasyonlar düzenlenebilmektedir. Sosyal tesis bünyesinde ayrıca 50 kişi kapasiteli alakart menü ikramı yapılabilen ikinci bir salon şık ve nezih ortamda hizmet vermektedir. 

 

Kır Evi: Gerek mimari planı, gerekse de kullanılan malzemeleri ile doğayla iç içe olması önemsenen “KIR EVİ” de önemli bir sosyal mekan. ****** Üniversitesinin değişen, gelişen, güzel ve güleç yüzünün vitrini olan “KIR EVİ”nde yemek yiyebilir, kahve içebilir ve sohbet edebilirsiniz.

 

Gölbaşı Sosyal Tesisleri: Oteliyle,  kafeteryasıyla, son teknolojiyle donatılmış konferans salonlarıyla, entegre spor tesisleriyle göl manzaralı sosyal tesis yalnızca Gazililer için değil tüm Ankaralılar için kaliteli hizmetin adresi niteliğindedir.